Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kiedy otworzą baseny i park wodny?

Facebook Twitter

Sprawa zamkniętych basenów w Częstochowie staje się coraz ważniejsza, szczególnie dla osób pływających stale, prowadzących cykliczne treningi, czy wreszcie dla uczniów, którzy wrócili na zajęcia szkolne.

Te z WF-u na razie nie odbywają się na pływalniach. Dlaczego pływalnie nadal pozostają nieczynne? Pytaliśmy częstochowski magistrat.

MOSiR potrzebuje około trzech tygodni na rozpoczęcie eksploatacji tych basenów, czyli tak naprawdę potrzebuje trzech tygodni, żeby przygotować je do otwarcia. Chodzi oczywiście o to, że po długim przestoju trzeba sprawdzić instalacje, trzeba napuścić wody, trzeba zlecić, wykonać i przyjąć badania mikrobiologiczne tej wody po długim okresie nie funkcjonowania tych basenów. Ten czas rzeczywiście jest potrzebny do tego, aby przygotować je do bezpiecznego użytkowania. 

Wyjaśnia rzecznik w Urzędzie Miasta – Włodzimierz Tutaj. Inna kwestia dotyczy oczekiwanego otwarcia Parku Wodnego Częstochowa. Czy tutaj też decyzja zależy od sytuacji epidemiologicznej?

Termin zakończenia tej inwestycji i tak naprawdę wyjścia firmy wykonawczej to jest początek drugiej połowy października, w związku z czym tak naprawdę rozpoczęcie funkcjonowania Parku Wodnego w Częstochowie będzie możliwe najwcześniej od połowy listopada. To także będzie uzależnione od dalszego rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Częstochowie. 

Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się nadal w cierpliwość i czekać na decyzyjność urzędników.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj