Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kiedrzyn na jeden dzień zamienił się w Dziki Zachód. Były kowbojskie tańce, muzyka, gry i konkursy [FOTO]

Facebook Twitter

Maj to miesiąc plenerowych festynów. Takie rodzinne spotkanie z całą masą atrakcji zorganizowano też w ostatnią sobotę maja (27.05) w dzielnicy Kiedrzyn. Festynowe atrakcje czekały na uczestników na placu przy Szkole Podstawowej nr 30.

Kiedrzyn na jeden dzień zamienił się w Dziki Zachód

I choć to nie był pierwszy festyn w tym miejscu, to pierwszy jaki wspólnie został przygotowany przez całą kiedrzyńską społeczność:

Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz: Obie placówki szkoła podstawowa i przedszkole są placówkami, które współpracują ze środowiskiem lokalnym. Wspólnie tworzymy tożsamość dzielnicy, staramy się kreować poczucie przynależności do małej ojczyzny. Naturalnym więc było to, że postanowiliśmy we współpracy z Radą Dzielnicy, we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kiedrzynie i Klubem Sportowym Orzeł zorganizować festyn letni, ale nie tylko festyn, bo jest to święto, również święto Kiedrzyńskich Rodzin, dlatego, że nasz festyn organizowany jest w ramach 15. Częstochowskich Dni Rodziny.

Jak mówi Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz dyrektor SP 30 z ulicy Ludowej sobotni festyn wpisał się w Częstochowskie Dni Rodziny. To wydarzenie ma na celu wspieranie i umacnianie więzi międzypokoleniowych.

Lista atrakcji festynu w Kiedrzynie była długa – całość w scenerii Dzikiego Zachodu. Mówi Justyna Piątek dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 31:

Justyna Piątek: Dużo w programie – Strefa Kids, czyli dmuchańce, malowanie twarzy, graffiti na chodniku, rzucanie balonami z wodą, malowanie na folii, zajęcia z animatorami dla ciekawskich, konkursy sportowe, przedstawienie przygotowane przez szkołę, występ dzieci przedszkolnych, taniec kowbojski.

Mariusz Musiał: Rada Dzielnicy Kiedrzyn bardzo chętnie i aktywnie włączyła się w zorganizowanie tego festynu i współuczestnictwo. Objęliśmy swoim patronatem grill i strefę motoryzacyjną. Myślę, że to jest pierwsza i nie ostatnia impreza, którą organizujemy wspólnie z przedszkolem, szkołą, OSP i KS Orzeł Kiedrzyn

– dodaje Mariusz Musiał przewodniczący Rady Dzielnicy Kiedrzyn. Podczas sobotniego festynu w Kiedrzynie nie zabrakło oczywiście występów przedszkolaków i uczniów, co ciekawe – na scenie pojawili się również nauczyciele z „trzydziestki”.

Opowiedziały nam o tym uczennice 4 klasy:

A festyn z mikrofonem Radia Jura odwiedziła Katarzyna Fica.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj