Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kibice ratują trofea siatkarskiego AZS-u

Facebook Twitter

Czy siatkarski AZS podniesie się po upadku? To pokażą najbliższe miesiące. Część kibiców bierze sprawy w swoje ręce i próbuje uratować choć cząstkę dawnej świetności klubu. Częstochowski sędzia Rafał Pośpiech zorganizował zbiórkę na rzecz wykupu zajętych przez komornika trofeów zdobytych przez AZS Częstochowa.

Udało się uratować się m.in. puchary czy medale wywalczone w rozgrywkach o mistrzostwo kraju, a także zdobyte na międzynarodowej arenie.

Łączna kwota, którą zebraliśmy to było 6400 zł, natomiast 4500 złotych kosztowało wykupienie jednego z wierzycieli, którzy zajęli puchary wtedy i reszta to były koszty zakupu tablicy i transportu. Wykonaliśmy bardzo ładną tablicę, która już teraz na swoje miejsce w gablocie w Hali Sportowej Częstochowa (…).

Niestety historia zatoczyło koło…

Znów są chętni na to, aby zając te puchary ponieważ nasz klub oficjalnie nie złożył dokumentów o upadłości więc jest takie niebezpieczeństwo, że znów ktoś będzie się trofeami interesować. Ja już to wiem, bo dostałem pismo, natomiast oczywiście złożyłem jako cała grupa – chociaż jestem tam podany z imienia i nazwiska – zawiadomienie do komornika o tym, że mam umowę, mam dokumenty zakupu. W taki sposób się zabezpieczyłem i w momencie, kiedy wykupiłem wierzytelność, klub wystawił wszystkie dokumenty potwierdzające zakup, czyli faktury, dokumenty, umowy. Prezes Kamil Filipski pomimo, że wiele osób, spogląda na niego źle w Częstochowie, też dopełnił wszelkich formalności i pomógł w załatwieniu wielu rzeczy.

– mówił Rafał Pośpiech – organizator zbiórki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2020