Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kibice mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Za 8 miesięcy RKS Raków będzie miał stadion dostosowany do wymogów Ekstraklasy

Facebook Twitter

We wtorek (21.07.) w samo południe a więc po upływie ustawowego terminu na odwołania, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk w symbolicznym miejscu - bo na płycie głównej stadionu przy ul. Limanowskiego podpisał umowę wykonawczą z właścicielem katowickiej firmy InterHall Szymonem Kurdzielem.

Mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk:

Centrum Piłki Nożnej powinno być gotowe wiosną przyszłego roku. Koszt realizacji tej inwestycji to 17 mln 490 tys. zł.

– mówi właściciel firmy Inter Hall Szymon Kurdziel. Stadion po przebudowie ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej.

Będzie też dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

– dodaje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10 mln zł:

– mówi Wojciech Cygan prezes Rakowa Częstochowa. W ramach inwestycji wykonawca ma m.in. rozbudować też trybuny – do 5,5 tys. miejsc, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Na zadaszonej trybunie zachodniej powinno znaleźć się miejsce dla przynajmniej tysiąca osób. W ramach inwestycji powstanie również podgrzewana murawa boiska głównego, zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi.

sdr

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj