Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Katowice Airport: dzięki nowemu terminalowi liczba pasażerów ma wzrosnąć z 2 do 4 mln rocznie

Facebook Twitter

Terminal pasażerki B na lotnisku w Pyrzowicach oddany do użytku. Zakończyła się trwająca blisko 2 lata inwestycja. Terminal został rozbudowany, jego powierzchnia zwiększyła się o 40 procent.

fot. facebook.com/KatowiceAirport

Zwiększyła się także liczba stanowisk odprawy biletowo-bagażowej z 18 do 28. Powiększono też samą halę odlotów, teraz znajduje się na trzech poziomach. Z 10 do 16 wzrosła też liczba bramek do zapokładowania pasażerów. To jednak nie koniec. Nowy system transportu, kontroli bezpieczeństwa i sortowania bagaży rejestrowanych wyposażono w dwa najnowsze tomografy, za sprawą których uzyskiwany jest szczegółowy, trójwymiarowy obraz zawartości prześwietlanego bagażu. Przepustowość całego systemu to 1 885 sztuk bagaży na godzinę. Dzięki nowemu terminalowi liczba pasażerów ma wzrosnąć z 2 do 4 mln rocznie.

Dzięki inwestycji przepustowość terminalu pasażerskiego B ma wzrosnąć z 2 do 4 milionów pasażerów rocznie. Realizacja przedsięwzięcia przyczyniła się również do znacznej poprawy przepustowości całej infrastruktury terminalowej lotniska, na którą składają się terminal pasażerski A (odloty Non-Schengen), B (odloty Schengen) i C (przyloty Schengen i Non-Schengen). Wraz z końcem inwestycji wzrosła ona z 6 milionów do 8 milionów pasażerów rocznie. Zwiększyła się także powierzchnia wszystkich terminali pasażerskich z 29 tys. m kw. do 34 tys. m kw.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj