Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Karambol w Kamyku. Policja wyjaśnia przyczyny niedzielnego wypadku

Facebook Twitter

Na ulicy Grunwaldzkiej w niedziele (1.08.), przed 12:00 doszło do zderzenia 3 pojazdów, jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego, 33-letni mężczyzna z województwa opolskiego, kierujący ciężarowym renault jadąc w kierunku Częstochowy, najechał na tył poprzedzającego go osobowego opla. Ten w wyniku siły uderzenia wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowego peugeota, który poruszał się w kierunku miejscowości Łobodno. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 63-letniego kierowcy opla wykazało promile. On oraz 21-latka kierująca peugeotem zostali przewiezieni do szpitala w Częstochowie.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajmują się teraz kłobuccy śledczy, prowadzone postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. Przypominamy, że za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym grozi karą pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia do lat 2.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj