Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kancelaria Urzędu Miasta znów wróciła na ul. Śląską – tutaj zgłaszamy się z pismami do częstochowskiego magistratu

Facebook Twitter

Urzędowa kancelaria od dzisiaj (04.10.) znów działa przy ul. Śląskiej. Oznacza to, że podobnie jak dawniej z pismami do Urzędu Miasta Częstochowy kierujemy się do głównego budynku. To kolejne zmiany, które w obsłudze interesantów na skutek stopniowego odmrażania bezpośredniej obsługi wprowadza magistrat.

Czasowo kancelaria działała w ostatnich tygodniach przy ul. Waszyngtona 5. Korespondencja dotycząca spraw związanych z aktami stanu cywilnego będzie przyjmowana z kolei tak jak dawniej – w budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Focha. Zmiany wprowadzono dla wygody interesantów i ułatwienia obsługi. O tym że urzędnicy nieco szerzej otwierają do siebie drzwi, już informowaliśmy. Nadal nie wejdziemy bez umawiania się jednak do wydziałów czy części budynków, gdzie przebywanie interesantów nie jest niezbędne.

Od poniedziałku przy ul. Waszyngtona 5 działa ponadto punkt informacyjny, gdzie dopytamy m.in. o sprawy związane z rejestracją pojazdów, prawami, jazdy, dowodami osobistymi, zameldowaniem czy ewidencją gospodarczą. Kancelaria UM jest czynna w godzinach pracy urzędu w holu głównym na wysokości biura obsługi interesanta.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj