Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kampania Most Wanted 2022. Każdy z nas może pomóc schwytać groźnych przestępców

Facebook Twitter

Każdy z nas może się przyczynić do zatrzymania kluczowych członków zorganizowanych grup przestępczych, poszukiwanych w Europie. Europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, wspierana przez Europol, rozpoczęła kampanię Most Wanted 2022. To apel o współpracę adresowany też do mieszkańców naszego regionu.

W tym roku na portalu kampanii pojawiło się ponad pięćdziesiąt profili przestępców powiązanych ze zorganizowanymi grupami, którzy są poszukiwani za poważne przestępstwa jak: zabójstwa, handel ludźmi, rozboje i działalność terrorystyczną. Trzech z nich pochodzi z Polski. Jak można pomóc ich namierzyć? Tegoroczna kampania, w której po raz kolejny bierze udział polska policja, skoncentrowana jest na wychwycenie ukrywających się przed prawem brutalnych kryminalistów. Docelowo akcja ma na celu rozbicie całych grup.

Działanie obywateli może być bardzo proste. Wystarczy odwiedzić specjalną stronę internetową kampanii, obejrzeć listę umieszczonych tam zdjęć przestępców i sprawdzić czy kogoś rozpoznajemy. O taką aktywność mieszkańców prosi też częstochowska komenda. Na jej stronach znajdziecie szczegóły i przydatne linki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024