Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kampania „Bezpiecznie na drodze w Częstochowie” dla poprawy sytuacji na ulicach już po raz piąty

Facebook Twitter

Ma być "Bezpiecznie na drodze w Częstochowie", zadbają o to samorząd wraz z policją i innymi służbami. Trwa nowa odsłona kampanii społecznej na naszych drogach. Kierowcy popełniający wykroczenia znów mogą wybrać między mandatem, a ,,pracą" w służbach ratunkowych.

Działania w mieście na tym polu są realizowane już po raz piąty:

Marcin Breczko: Możemy się spodziewać prewencyjnych patroli policji i straży miejskiej, będą informować na temat prawidłowego i bezpiecznego korzystania ze ścieżek rowerowych. Kolejnym elementem będzie akcja informacyjna. Możemy się spodziewać kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami, spotkania, rozmowy przedstawicieli Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i funkcjonariuszy policji na temat bezpieczeństwa na drodze.

Jak mówi Marcin Breczko z częstochowskiego magistratu oprócz informacji i prewencji zaplanowano różne formy wsparcia dla częstochowian:

Marcin Breczko: Spotkania tematyczne z wykorzystaniem alkogogli, narkogogli, a więc tych urządzeń, które symulują, w jaki sposób zmienia się nasza percepcja pod wpływem różnych substancji. Te spotkania będą prowadzone przez policjantów w szkołach. Też porady co do skorzystania z pomocy w przypadku problemów z uzależnieniem.

Kampania jest bardzo cenna, bo zarówno urzędnicy, komisja działająca z przeciwdziałaniem uzależnieniom jak i policjanci, starają się wszelkimi sposobami poprawić nasze bezpieczeństwo na częstochowskich ulicach:

Marcin Breczko: Kampania „Bezpiecznie na drodze” prowadzona jest łącznie z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu, organizatorów jest kilku, są różne miejskie jednostki. Dodatkowo z inicjatywy Wydziału Ruchu Drogowego Policji kierowcy przyłapani na wykroczeniach drogowych będą mieli możliwość wybrania między mandatem w wzięciem udziału w takim eksperymencie, który będzie polegał na wcieleniu się w pracownika służb na miejscu wypadku, pojawiają się strażacy, ratownicy medyczni, także karawan

– informował Marcin Breczko z magistratu. O szczegółach tegorocznej kampanii samorząd informuje na miejskich stronach czestochowa.pl.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023