Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kamery pojawiły się na policyjnych mundurach

Facebook Twitter

Na razie w naszym województwie wyposażeni zostali w nie funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Katowicach ale w najbliższym czasie trafiać mają także do policjantów z innych jednostek.

Mówi podkomisarz Magdalena Wiśniewska z zespołu prasowego śląskiego Komendanta Policji

Policjanci z Katowic otrzymali 177 takich kamer, wyposażeni w nie zostali funkcjonariusze
ruchu drogowego oraz prewencji. Policjant, który posiada kamerę rozpoczynając nagrywanie interwencji informuje o tym, że będzie rejestrował jej przebieg. Po zakończeniu interwencji kamera jest wyłączana. Nagrania na pewno nie znikną, zapewnia podkomisarz Wiśniewska

Dodajmy, że nagranie z kamer nasobnych policjantów które nie są wykorzystywane jako dowód w postępowaniu zostają usunięte po dwóch miesiącach (60 dni). Jak po kilku dniach użytkowania sprawdzają się kamery na mundurach policjantów w Katowicach?

Dodajmy, że na wyposażeniu Policjantów w całym kraju znajduje się już blisko 2 tysiące 300 takich kamer. W Komendzie Głównej Policji planowany jest zakup kolejnych w które systematycznie będą wyposażane kolejne jednostki policji. Kiedy trafią do funkcjonariuszy w naszym regionie? Na razie nie wiadomo. Dotychczasowy koszt zakupu kamer w skali kraju wyniósł około 14 milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020