Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kamery monitoringu dozorują już przebudowany Stary Rynek, naszpikowano nimi pawilon wystawowy, będą jeszcze nowości

Facebook Twitter

Rozbudowywany jest miejski monitoring na ulicach Częstochowy. Kamery widzą jeszcze więcej, teraz po przebudowie został w nie wyposażony Stary Rynek. Na odnowionym placu w dzielnicy Stare Miasto pojawiło się 6 kamer zewnętrznych.

Pomogą w utrzymaniu porządku na zrewitalizowanym obszarze:

Zlokalizowano trzy punkty kamerowe dla monitoringu zewnętrznego przy ul. Senatorskiej, ul. Stary Rynek i ul. Mirowskiej. W każdym punkcie umieszczono dwie kamery, łącznie jest więc 6 kamer zewnętrznych monitoringu, które w obecnym czasie są włączane w ten ogólny, miejski system monitoringu wizyjnego, zarządzany z centrum monitoringu w siedzibie straży miejskiej.

Jak tłumaczy Włodzimierz Tutaj – rzecznik częstochowskiego magistratu, zupełnie odrębnie rozbudowany monitoring ma przeszklony pawilon na potrzeby wystawowe dla Muzeum Częstochowskiego:

System zainstalowany został w pomieszczeniach komunikacji, stref wejściowych, pomieszczeń ekspozycji muzealnej a także magazynów zbiorów. Dodatkowo zostały zainstalowane kamery dozorujące wejście do budynku z funkcją identyfikacji. Zamontowano łącznie 26 kamer. Ten system z kolei będzie obsługiwany przez administratora budynku, czyli Muzeum Częstochowskie.

To nie wszystko. Na Starym Rynku ma jeszcze pojawić się jedna kamera monitoringu, która nie będzie miała pieczy nad utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jaką ma mieć zatem funkcję?

Obecnie miasto prowadzi uzgodnienia z podmiotem zewnętrznym, który planuje zamontowanie dwóch promocyjnych kamer internetowych. Jedna będzie zlokalizowana w okolicy parków miejskich pod Jasną Górą, druga właśnie z widokiem na Stary Rynek, który jest tą nową przestrzenią promocyjną, którą wydaje się możemy się pochwalić.

Zatem obraz z tej kamery popłynie w świat drogą internetową. Ustalenia w tej kwestii jeszcze trwają

– informuje rzecznik urzędu miasta Włodzimierz Tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj