Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kalendarze dla hospicjum już są. Tym razem to częstochowskie widoki w roli cegiełki dla chorych

Facebook Twitter

Częstochowskie hospicjum jak co roku przygotowało swoje okolicznościowe kalendarze. W ten sposób dziękuje swoim darczyńcom, którzy wspierają je na co dzień podczas działań na rzecz podopiecznych.

Tym razem zamiast znanych osób na karty kalendarza trafiły wyjątkowe widoki z rejonu Częstochowy:

Jest to 8. edycja kalendarza Hospicjum Sztuką Życia. Nie ma gwiazd, chcielibyśmy bardzo Państwu pokazać prace konkursowe fotografii Starostwa Powiatowego „Piękno Ziemi Częstochowskiej”. Są to piękne widoki, pejzaże, cały powiat częstochowski. Chcieliśmy to docenić i pokazać jakie mamy piękno. Są to prace konkursowe fotografii. Zachęcam, żeby podarować cegiełkę, i żeby ten kalendarz zawisnął w Państwa domach.

Kalendarz co roku jest wydawnictwem szczególnym

– mówi Dagmara Jarosik. Stanowi cegiełkę wsparcia dla placówki i jej codziennych potrzeb. Zatem gdzie i jak można nabyć kalendarz?

Od 28 października możemy nabyć w Galerii Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego, to jest al. NMP 57. Po tym tygodniu, jeśli ktoś z Państwa miał życzenie wspomóc swoją cegiełką hospicjum, zapraszamy na ul. Krakowską 45a.

Aby wesprzeć ciężko chorych i otrzymać kalendarz, można zajrzeć także do nowej placówki Stowarzyszenia Opieki Ziemi Hospicyjnej, która od niedawna działa w centrum miasta. Minionego lata otwartą ją przy ul. Kopernika:

Nasza nowa siedziba Centrum Opieki Paliatywnej „Palium” mieści się na ul. Kopernika 17a i tam mamy oddział stacjonarny dla osób dorosłych. Jest to przeniesione z ul. Krakowskiej, także teraz są dwie siedziby. Zapraszamy Państwa serdecznie

– zachęcała do odwiedzin i pomocy na rzecz stowarzyszenia Dagmara Jarosik z częstochowskiego Hospicjum.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj