Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kadrowe problemy policji. Czy dotykają już Częstochowę?

Facebook Twitter

Kadrowe problemy polskiej policji to kłopot w całym kraju. Mamy teraz najmniej funkcjonariuszy od ponad 10 lat. Czy w Częstochowie będzie miał kto strzec naszego bezpieczeństwa? 

Na razie nie ma tak trudnej sytuacji w naszym województwie jak na Mazowszu. Pod Warszawą, w Piasecznie i kilku innych gminach nie wszystkie komisariaty działają w nocy, nie mają bowiem policjantów dyżurnych.

W Częstochowie możemy czuć się zabezpieczeni, wszystkie miejskie jednostki policji działają całodobowo

– mówi asp. szt. Barbara Poznańska.

Barbara Poznańska: W związku z tegorocznym odejściem policjantów na świadczenia emerytalne w garnizonie częstochowskim informuję, że ciągłość w służbie policjantów jest zapewniona. Dalej dbamy o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców i w tej kwestii nie zmienia się nic.

W ciągu minionego roku w szeregi śląskiego garnizonu wstąpiły 523 osoby, w tym 43 kobiety. W marcu do służby w województwie śląskim przyjęto 87 policjantek i policjantów.

Służbę mają zasilić jeszcze następni kandydaci, komendant określił następne terminy przyjęć na 5 maja i 3 lipca. Kolejne nabory również w sierpniu, październiku i grudniu

Liczba osób do służby ma odzwierciedlać poziom wakatów w garnizonie śląskim. O naborze w szeregi mundurowych komenda wojewódzka informuje stale, szczegóły znajdziecie na stronie slaska.policja.gov.pl w zakładce rekrutacja.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024