Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kadeci CSPSP bezpieczni, wyjeżdżają na akcje oraz pomagają

Facebook Twitter

Jeden z podchorążych, którzy zostali przetransportowani ze stołecznej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie na kwarantannę, trafił z wysoką gorączką do szpitala. Wczoraj (19.04.) potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

wypadek w kokawie Utrudnienia w ruchu w Częstochowie

W tej sytuacji pobrano ponowne wymazy u kolejnych 44 mundurowych. Szkoła Pożarnicza stale szkoli kilkuset słuchaczy. Dlatego pytaliśmy czy stacjonujący tutaj kadeci są bezpieczni? O tym rzecznik szkoły:

Mogę stwierdzić, że są to warunki do których jesteśmy dobrze przygotowani. Priorytetem jest bezpieczeństwo uczniów, kadry oraz przebywających u nas na kwarantannie studentów ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Całodobowa możliwość kontaktu z lekarzem, codzienne pomiary temperatury, środki ochrony osobistej, ścisła izolacja podchorążych, to tylko niektóre elementy, które pozwalają nam zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa.

– mówi mł. brygadier Dariusz Andryszkiewicz – rzecznik częstochowskiej szkoły pożarniczej. Młodzi strażacy walczą także w ramach obowiązków z epidemią koronawirusa. Mundurowi z jednostki interwencyjnej uczestniczą w licznych akcjach wspomagających służby sanitarne w walce z epidemią:

Kadeci studium dziennego aspirantów, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa wraz z kadrą dowódczą CSPSP pomagają w funkcjonowaniu polowych izb przyjęć przy częstochowskich szpitalach. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu technicznym izb.

Oprócz akcji związanych z polowymi izbami przyjęć, pożarnicy z centralnej szkoły podejmują interwencje we wszelkiego rodzaju typowych zadaniach. Częste wiosną są pożary traw, takich wyjazdów stale przybywa i pomoc kadetów jest bardzo potrzebna:

Szkolna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza jest w stałej gotowości i na co dzień prowadzi działania. W roku 2020 wyjeżdżaliśmy do akcji już 387 razy. Z tego miejsca chciałem też zaapelować do słuchaczy, abyśmy wzięli pod uwagę także panującą suszę i w obecnych warunkach każda najmniejsza iskra bardzo łatwo może doprowadzić do trudnego w opanowaniu pożaru lasu.

– dodaje rzecznik pożarniczej szkoły w Częstochowie bryg. Dariusz Andryszkiewicz. W sumie do Częstochowy z Warszawy przetransportowano 45 osób, z czego 37 z nich przebywały w hotelu na terenie kompleksu, jak usłyszeliśmy: mają do dyspozycji dwuosobowe pokoje, sanitariaty oraz zapewnione wyżywienie i codzienny pomiar temperatury oraz kontakt z lekarzem. Osiem osób umieszczono w ambulatorium.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj