Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Już w weekend „Częstochowa Trek Race”

Facebook Twitter

Częstochowa Trek Race będzie największym kolarskim świętem w naszym mieście oraz na Jurze w tym sezonie. W weekend amatorzy pojadą na dwóch wymagających trudnych przełajowych trasach.

Imprezę w Częstochowie ozdobią swoją renomą także gwiazdy sportu rowerowego. Będzie można wygrać rowery i profesjonalny sprzęt do uprawiania tej dyscypliny, a pula nagród finansowych przekroczy 50 tys. złotych.

Czego można się spodziewać 15 i 16 września w trakcie Częstochowa Trek Race, wyjaśniał organizator Cezary Zamana. Ma być przede wszystkim bezpiecznie, trasa wyścigu zostanie oczywiście wyłączona z ruchu. Na uczestników czekać będą m.in. strome zjazdy i podjazdy na jurajskich drogach, ale peleton pojedzie też po asfalcie. O trasie w regionie mówi kolarz Marek Rutkiewicz.

Dodaje Cezary Zamana, organizator imprezy. Częstochowa Trek Race to także atrakcje dla najmłodszych rowerzystów. Do startu w mini wyścigu zaproszone są dzieci do 6. roku życia. Wystarczy być zapalonym amatorem i w niedzielne przedpołudnie zameldować się na Placu Biegańskiego.

Mówili zawodowy kolarz Adrian Kurek oraz współorganizator całości zawodów Wojciech Kluk. Dwudniowy Częstochowa Trek Race odbędzie się w sobotę i niedzielę, początek imprezy 15 września o 15.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj