StartWiadomość dnia Wiadomości

Już od nowego roku szkolnego wejdą w życie nowoczesne e-legitymacje

Będą różnić się od tradycyjnych papierowych, chociaż całkowicie nie wyprą dokumentów jakie dziś posiadają uczniowie. Szkoły będą mogły wydawać plastikowe legitymacje podobne do dowodów osobistych. Docelowo będą bardziej uniwersalne, będzie można na nich zapisać np. zniżki w MPK, być może posłużą jako karta biblioteczna czy karta wejścia do wielu instytucji ze szkolną zniżką.

Mówi Śląski Wicekurator Oświaty Dariusz Domański. Rewolucja w szkolnych dokumentach dla uczniów to jedna ze zmian wprowadzonych w ministerialnym rozporządzeniu z 26 kwietnia tego roku. Na razie zadaniem samorządów jest sprawdzenie zapotrzebowania na e-legitymacje i oszacowanie kosztu wydania takich dokumentów. Czy będą działać u nas? O tym zdecyduje częstochowski samorząd.

Dodaje kurator Dariusz Domański. E-legitymacje szkoły będą mogły wydać uczniom, a także niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach. Na razie szczegółowe wytyczne nie dotarły jeszcze do częstochowskiego Wydziału Oświaty w magistracie. Kiedy pojawią się w użytku powinniśmy dowiedzieć się w kolejnych tygodniach.

Zostaw komentarz