Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Już można składać wnioski o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła

Facebook Twitter

Od ostatniego piątku (06.04.) można się starać o dofinansowanie na domowe źródła ciepła. Tym samym można już pobierać i składać wnioski o dotacje na wymianę kotłów grzewczych, montaż kolektorów słonecznych i usuwanie azbestu.

O pieniądze mogą występować ci częstochowianie, którzy zamierzają dopiero zainwestować w taką wymianę.

Mówi Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego. Druki wniosków zainteresowane osoby znajdą w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Częstochowy i na stronie www.czestochowa.pl. Dostępne są już od 6 kwietnia. Miasto zachęca do korzystania z dopłat, a jednocześnie przyznaje że rośnie zainteresowanie nimi ze strony mieszkańców.

Zauważa naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska – Andrzej Szczerba. Tymczasem społeczne działania na rzecz poprawy jakości powietrza mają przynieść nam konkretne informacje. Dowiemy się ile jeszcze kotłów w mieście powinno być wymienione na nowoczesne.

Dodaje Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego. W związku z postępowaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej, w nowych uchwałach, które się uprawomocniły, o dotacje na razie mogą starać się tylko mieszkańcy, którzy dopiero zamierzają dokonać wymiany źródeł ciepła.

Dodaje naczelnik Andrzej Szczerba. W miejskim budżecie na ten cel zarezerwowano pół miliona złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj