Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jurajskie Zawody Samolotowe i rywalizacja latawcowa. W weekend latamy nad Rudnikami

Facebook Twitter

Aeroklub Częstochowski z zaproszeniem dla fanów wysokich lotów. W weekend na lotnisku w podczęstochowskich Rudnikach rozegrane zostaną 14 Jurajskie Zawody Samolotowe.

Rywalizacja nosi nazwę imienia Piotra Sikorskiego, byłego pilota naszego aeroklubu:

Zawody będą w dniach 1-3 października. 3 października to będzie dzień rezerwowy, gdyby pogoda nie pozwoliła to wówczas 3 października można jeszcze rozegrać ostatnie konkurencje. W ramach tych rywalizacji piloci mają dwie konkurencje nawigacyjne, każda będzie zakończona próbą lądowania na celność. Ta impreza jest organizowana z inicjatywy kierownictwa naszego Aeroklubu Częstochowskiego, poświęcona jest pamięci Piotra Sikorskiego. Po raz 14 organizowane są te zawody.

Zawody rozegrane zostaną w załogach jedno i dwuosobowych, mówi przedstawicielka aeroklubu Emilia Wróbel. Czeka też propozycja dla najmłodszych – 3 października zapowiadane są obchody Święta Latawca:

Przestrzeń nad naszym lotniskiem wypełni się kolorowymi, własnoręcznie wykonanymi przez dzieci oraz młodzież latawcami. Jak co roku Święto Latawca zwiastuje zakończenie sezonu. Chociaż w tym roku takie typowe zakończenie sezonu odbędzie się dopiero 16 października i wtedy odbędą się także zawody na celność lądowania. Wróćmy do Święta Latawca – rywalizacja będzie przebiegała w 3 kategoriach. Będą to latawce płaskie (dla uczestników do 14 lat), skrzynkowe (w tej samej klasie wiekowej) i kategoria open (bez ograniczeń wiekowych).

Zakupione latawce nie będą oceniane, warto więc przybyć z własnoręcznie wykonanymi modelami. Oczywiście na autorów najlepszych czekają nagrody. Zachęca do odwiedzin lotniska Emilia Wróbel z Aeroklubu Częstochowskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj