Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jurajski Festiwal Biegowy przed nami!

Facebook Twitter

Koronawirus mocno pokrzyżował plany sportowcom i organizatorom imprez sportowych. Nie odbył się m.in cieszący się ogromną popularnością bieg częstochowski. Sezonu na szczęście zupełnie na straty nie spisujemy, na wrzesień zaplanowano Jurajski Festiwal Biegowy.

O szczegółach opowiedział w Radiu Jura dyrektor zawodów Paweł Fąferek. To kontynuacja projektu, który rozpoczął się w ubiegłym roku.

Chcemy pokazać polskim i zagranicznym biegaczom, że teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej jest fantastycznym miejscem do biegania, są piękne widoki, piękne naturalne formy skalne, jaskinie, tereny leśne. Stąd taki wybór miejsca, stąd też pomysł, żeby impreza w takiej formule wielodniowej, wielu różnych dystansów zagościła na terenie Jury. Naszym założeniem było to, aby impreza zgromadziła na starcie zarówno amatorów, ludzi, którzy biegają rzadko, zaczynają przygodę z bieganiem oraz tych, którzy są bardziej doświadczonymi tzw. biegaczami ultra -biegającymi długie dystanse.

Organizatorzy Jurajskiego Festiwalu Biegowego przygotowali pięć tras. 10 km, 25 km, 50 km, 100 km i 200 km. Każda o innym profilu trudności. Zapisy już ruszyły:

Aby zapisać się na zawody wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową www.jurajskifestiwalbiegowy.pl i tam do połowy września można bez problemu dokonać rejestracji. Zachęcamy jednak, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, ponieważ powoli miejsca się zapełniają a są limity uczestników na poszczególne trasy. Także ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił i poznać uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej warto, aby nie zostawiali możliwości zapisania się na ostatnią chwilę.

Jurajski Festiwal Biegowy odbędzie się od 25-27 września. Radio Jura poleca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj