Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jurajska Przyroda w Obiektywie: Nagrodzone prace w konkursie już na wystawie pod patronatem Radia Jura

Facebook Twitter

Jurajska Przyroda w Obiektywie znów na wystawie (31.03.). Muzeum Częstochowskie poleca nową ekspozycję najlepszych prac z IV konkursu fotograficznego, jaki miał miejsce w naszym regionie.

fot. Pixabay

Walory i bogactwo Jury znów udało się pięknie uwiecznić na zdjęciach:

31 marca o godz. 12:00 zapraszamy do Ratusza Muzeum Częstochowskiego na otwarcie wystawy pokonkursowej oraz rozdanie nagród i wyróżnień wszystkim laureatom konkursu. Jak w każdej edycji, zwracaliśmy uwagę – oprócz walorów estetycznych – na wartość merytoryczną prac, na ciekawe spojrzenie na przyrodę, na poszukiwanie jakichś wyjątkowych miejsc na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Tym się właśnie wyróżniają pracę, które będzie można oglądać.

Młodzież stanęła na wysokości zadania, podglądając wprawnym okiem i obiektywem przyrodę wokół nas

– mówi Elżbieta Janik – kustosz w dziale przyrody Muzeum Częstochowskiego. To wyjątkowa kolekcja zdjęć:

Jak zwykle były bardzo wyjątkowe. Myślę, że uczniowie, którzy zostali nagrodzeni, w bardzo ciekawy sposób spojrzeli na przyrodę, oprócz walorów krajobrazowych zauważono ciekawe gatunki jak np. soplówka bukowa i została nagrodzona pierwszym miejscem praca Hanny Natalii Kaczmarczyk. Każda z tych prac prezentuje wyjątkowe podejście do świata przyrody. Staramy się poprzez zajęcia edukacyjne w muzeum promować przyrodę i zachęcić do poznawania zbiorów działu przyrody gromadzonych w Muzeum Częstochowskim.

Będzie i kolejna edycja cyklicznego konkursu. Ważny jest walor edukacyjny, ale też zwraca uwagę młodych ludzi na piękno przyrody i pozwala dostrzec jej unikatowość

– dodaje kustosz w muzeum.

Ma przede wszystkim zachęcić do poszukiwania ciekawych miejsc na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, bo wiadomo, że nasz region jest wyjątkowy w swoich walorach, ale też prace, które zostały nagrodzone, pochodzą generalnie z okolic Złotego Potoka. Wyjątkowy region i tam udawali się uczestnicy konkursu. Ale mamy też nagrodzone prace z północnej części, czyli z okolic gminy Lipie, uczennica otrzymała również wyróżnienie.

Polecamy wystawę „Jurajska przyroda w Obiektywie” w Muzeum Częstochowskim. Konkursowe prace będą prezentowane od 31 marca do 20 kwietnia. Mówiła Elżbieta Janik z działu przyrody. Nagrodzonym gratulujemy, konkurs odbywał się pod patronatem Radia Jura.

fot. facebook.com/MuzeumCzestochowskie/

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj