Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jura Fest Olsztyn 2023: Dwudniowe jurajskie święto biegowe w Olsztynie w czerwcu. Zapisy już ruszyły

Facebook Twitter

Maraton, Jura Tortura, marszobieg, starty crossowe. To i więcej czeka na miłośników sportowych emocji podczas dwudniowego biegowego festiwalu w Olsztynie. Jura Fest Olsztyn planowany jest dopiero 10 i 11 czerwca, ale już zgłaszają się uczestnicy i rezerwują dla siebie miejsca startowe.

Jura Fest Olsztyn 2023
Fot. Facebook: Jurajska Gmina Olsztyn

Jura Fest Olsztyn 2023

Powoli zapełniają się listy uczestników. Zachęca do tego też organizator Leszek Gasik:

Leszek Gasik: Fajny festiwal się szykuje, w urokliwym miejscu, jakim jest miasto Olsztyn Jurajski. Dookoła mamy przepiękne tereny Jury z rezerwatem Sokole Góry na czele, z zamkiem, który wystaje ponad Olsztyn. Impreza dwudniowa. Biegi typu maraton, biegi typu Jura Cross. Oczywiście w sobotę, w niedzielę czeka nas ekstremalny bieg z przeszkodami oraz nasz kultowy Marszobieg Olsztyński. 26. Edycja.

Szczególnym wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy może być tegoroczny Amonit Maraton, pełen dystans do pokonania będzie na przełajowej i wymagającej trasie. Na to sportowe wyzwanie zapisują się już miłośnicy maratonów z różnych części kraju:

Leszek Gasik: Amonit Maraton – 44 kilometry – tutaj biegacze będą startowali ze Złotego Potoku. Będą biegli w sumie przez trzy gminy – gminę Janów, gminę Niegową, kończąc w Olsztynie na rynku. Będzie naprawdę świetna meta – rynek Olsztyn, weekend. Zawsze tam jest bardzo dużo ludzi, duży doping, mocny bieg. Osobiście układałem tą trasę. Ponad 800 metrów przewyższenia. Jeśli chodzi o maraton to jest dużo. Można to nazwać maratonem górskim. Troszeczkę starałem się utrudnić przyszłym biegaczom ten bieg.

Leszek Gasik, organizator Jura Fest Olsztyn ze Stowarzyszenia Słońca Jury, zachęca do rezerwacji miejsc startowych. Zapowiada też dodatkowe atrakcje okołobiegowe:

Leszek Gasik: Już tam na listach widzę ponad 150 osób zapisanych. Gdzie można się zapisać? Link do tej strony można znaleźć na portalach społecznościowych Stowarzyszenia Sportowego Słońca Jury. Link prowadzi bezpośrednio do zapisów, także zapisy są w miarę proste. Jeśli ktoś chce mieć pewny start, występ, proponuję wcześniej się zapisać. W sobotę na rynku głównym w Olsztynie oprócz biegów, będzie także wystawione Expo, wiele firm. Będą także koła gospodyń wiejskich. Taki jest plan, żeby oprócz biegania była atmosfera rodzinna.

Dwudniowy festiwal biegowy pod szyldem Jura Fest Olsztyn 2023 Radio Jura poleca 10 i 11 czerwca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024