Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Juniorzy we Włókniarzu coraz lepsi!

Facebook Twitter

Juniorzy Włókniarza coraz lepiej radzą sobie w zawodach. Byli drudzy podczas V rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Młodzi żużlowcy poprawili jeszcze swój wynik w VI rundzie rozgrywanej przy Olsztyńskiej. "Mamy prawdziwe młode talenty", mówią włodarze klubu o zaledwie 15-letnich zawodnikach.

To Kajetan Kupiec i Franciszek Karczewski.

Bardzo dużo inwestujemy w młodzież, w szkolenie. Jest Franciszek Karczewski, jest Kajetan Kupiec. Za chwilę zobaczycie Państwo więcej tych zawodników. Jeździ też młodsza gwardia: Chorążewski, Halkiewicz, Mercik, Ludwiczak, także tych młodych chłopaków z wyższej półki w Częstochowie będzie się teraz rodziło bardzo dużo. Dla mnie to jest bardzo przyjemny okres, bo wszyscy zaraz zobaczą nazwisko Karczewski, Kupiec, Ludwiczak, Halkiewicz. Tylko się wypada z tego cieszyć.

Jak mówi Michał Świącik – prezes Włókniarza, przed klubem dużo pracy, aby młodzi zawodnicy stanowili o sile Włókniarza w przyszłości:

My szkolimy diamenciki z Częstochowy na wzór np. klubów piłkarskich z Hiszpanii. W bardzo młodym wieku pozyskujemy miniżużlowców i z całej Polski takie diamenciki. Być może się okaże, że taki Ludwiczak czy Karczewski są Ronaldo Minispeedwaya światowego i się okaże, że za parę lat będą dla Włókniarza zdobywać nieprawdopodobne punkty jako wychowankowie Włókniarza.

O naszych nadziejach pokładanych w młodych wychowankach Włokniarza, mówił prezes klubu Michał Świącik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023