Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jubileuszowy Marszobieg w Olsztynie w niedzielę. Trasy dla młodych i starszych

Facebook Twitter

Niedzielę 29 maja planujemy na świeżym powietrzu i w pięknym otoczeniu jurajskich krajobrazów. W gminie Olsztyn zaplanowano tego dnia Festiwal Biegów. Pojawią się startujący na kilku trasach.

fot. Wokandapix / pixabay.com

Wytyczonych ma być wiele dystansów dla aktywnych zawodników w każdym wieku:

Leszek Gasik: 25. edycja jubileuszowa Marszobiegu Olsztyńskiego. Idea biegów od lat pozostaje niezmienna – zachęcić wszystkich, od najmłodszych do najstarszych do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, tym bardziej że Olsztyn otoczony jest terenem leśnym z rezerwatem Sokole Góry. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych, dla nich bieg Jura Tor Tura Kids na dystansie około 300 m z kilkoma przeszkodami. Festiwal Marszobieg Olsztyński kierowany jest dla wszystkich chcących spędzić aktywnie niedzielę.

Jak mówi Leszek Gasik, w Olsztynie, na jurajskich ścieżkach i w rejonie Rezerwatu Sokole Góry pojawią się bardziej wymagające biegi, ale i propozycje dla młodszych, czy dla mniej zaawansowanych biegaczy. Nie zabraknie dystansu dla seniorów:

Leszek Gasik: Podczas festiwalu mamy do wyboru 3 bieg: Bieg Jura Cross, który odbędzie się na dystansie 15 km z dużymi nagrodami finansowymi dla pierwszych trzech mężczyzn oraz kobiet. Jura Tor Tura – ekstremalny bieg z przeszkodami, dystans 6 km, tu przygotowaliśmy 30 przeszkód, które są umieszczone w otoczeniu zamku oraz pobliskich Kielnik. Trzecim biegiem będzie XXV Marszobieg Olsztyński, dystans to 7 km.

Biegi i Marszobieg to oczywiście szansa na zdobycie nagród i biegowych trofeów. Polecamy rekreacyjno-sportową niedzielę 29 maja w Olsztynie. Zachęcał do startów Leszek Gasik.

fot. olsztyn-jurajski.pl

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj