Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeziorko Krasowe w Kusiętach – to miejsce warto zobaczyć. Docenił je Urząd Marszałkowski i wręczył nagrodę

Facebook Twitter

Jeziorko Krasowe w Kusiętach najpiękniejszym wiejskim miejscem w naszym regionie. Zagospodarowany obszar zwyciężył w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego", który organizował Urząd Marszałkowski. 

fot. facebook.com/Jurajska-Gmina-Olsztyn

Przypomnijmy, projekt zagospodarowania Jeziorka Krasowego w Kusiętach został zrealizowany w 2021 roku. To miejsce przyciąga turystów ze względu na malownicze położenie i fakt, że jest unikatowym zjawiskiem geologicznym w skali kraju. To największe tego typu jezioro na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, a większe akweny o charakterze krasowym można spotkać jedynie w południowej części Polesia Lubelskiego. W związku z tym, każdego kto odwiedził Jeziorko Krasowe w naszym regionie nie powinna dziwić otrzymana nagroda, bo to piękna i estetyczna przestrzeń. Zwycięskie sołectwo Kusięta zostało uhonorowane nagrodą w wysokości 8 tys. złotych.

Inwestycja została zrealizowana w 2021 r. za środki pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka” (60 tys. zł) oraz za środki własne. Całkowity koszt to prawie 200 tys. zł. Wcześniej mieszkańcy Kusiąt przekazali ze środków funduszu sołeckiego kwotę 10 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj