Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeździsz Kolejami Śląskimi? Pamiętaj, że prace torowe wpływają na rozkład. Korekta obowiązuje od 6 listopada

Facebook Twitter

Weszła w życie korekta rozkładu jazdy PKP. Dotyczy niemal wszystkich przewoźników, a zmiany w kursowaniu pociągów są podyktowane m.in. przez prace na torach i dworcach w naszym regionie. Na terenie naszego województwa, prowadzonych jest obecnie ponad 30 kolejowych inwestycji, informuje rzecznik Kolei Śląskich. Część wpływa też na połączenia do i z Częstochowy.

fot. kolejeslaskie.com

Lokalny przewoźnik, podobnie jak pozostali, wprowadził zmiany do rozkładu jazdy, począwszy od 6 listopada.

Patrycja Tomaszczyk: Wraz z końcem ostatniego tegorocznego cyklu rozkładu jazdy powinny zakończyć się prace w rejonie Dąbrowy Górniczej. Bieżące remonty nieznacznie wpłyną na rozkład jazdy pomiędzy Rybnikiem i Raciborzem oraz pomiędzy Lublińcem i Częstochową. Wraz ze zbliżającym się okresem zimowym zmniejszy się zakres prowadzonych prac remontowych, duże inwestycje będą kontynuowane na liniach kolejowych do Wisły – Głębiec i Tarnowskich Gór, Oświęcimia oraz w rejonie stacji Czechowice – Dziedzice

– informowała Patrycja Tomaszczyk, rzecznik Kolei Śląskich.

Do 10 listopada na odcinku Herby Stare – Lisów będą prowadzone prace wymagające ograniczenia prędkości. W tych dniach pociągi w kierunku Lublińca pojadą dłużej o kilka minut. Do 10 grudnia możliwe są także utrudnienia na trasie S1, czyli z Gliwic do Częstochowy, a także na trasie S41 od Częstochowy do Tychów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023