Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeźdźcy znów będą mieć swoje święto pod zamkiem

Facebook Twitter

Olsztyn koło Częstochowy zaprasza na charytatywne obchody Hubertusa, które przypadają już w najbliższą niedzielę (18.10) od 12.00. Oferta wydarzeń, jakie odbędą się na błoniach zamkowych jest bogata.

Będzie w czym wybierać, bo w trakcie imprezy odbędą się – oprócz zwyczajowej prezentacji ekip i symbolicznych łowów w terenie – także wybory najładniejszej pary czyli jeźdźca i konia, grillowanie, wyścigi, konkursy, wioska indiańska, czy biesiada przy muzyce na żywo.

Jak zawsze uczestnicy łowieckiego święta uczestniczą w pogoni za lisem o nagrodę wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego. Warto zaznaczyć, że obecnie lisa symbolizuje jeździec z lisim ogonem, przypiętym do lewego ramienia, a zadaniem uczestników gonitwy jest zerwanie tego trofeum.

Na koniec jeźdźcy ogrzewać się będą przy ognisku rozpalonym przez zwycięzcę gonitwy. Do tego kiermasze, lokalne smakołyki  i moc innych atrakcji. Nie tylko łowczych, leśniczych i jeźdźców zaprasza zatem Gmina Olsztyn. Dochód z tej edycji imprezy zostanie przeznaczony na międzynarodową wymianę młodzieży.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj