Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeszcze zgłaszają się po 300+. Wtorek to ostatni dzień, aby dostać pieniądze na wyprawkę z ZUSu

Facebook Twitter

Dzisiaj (30.11.) kończy się czas na złożenie wniosku o 300 zł. Zwykle rodzice uczniów pamiętają o programie na wyprawkę szkolną już na początku roku szkolnego. Kto do tej pory internetowego wniosku w ZUS-ie nie złożył, ma na to ostatnie godziny.

Wnioski składane są elektronicznie. 30.11 jest ostatnim dniem na dopełnienie formalności. Zaletą jest to, że po elektronicznym złożeniu dokumentu, jest on rozpatrywany praktycznie z automatu. W województwie śląskim złożono blisko 360 tys. wniosków. Oddziały ZUS w regionie wypłaciły świadczenia dla 489 tys. dzieci.

300 plus wypłacane jest w ramach programu „Dobry Start”

– przypomina Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS-u w województwie. Wnioski ich rozpatrywania a potem wypłata kwoty wyprawki odbywa się niemal całkowicie automatycznie. Największy ruch odnośnie tych świadczeń już za nami, mówią urzędnicy, ale wtorek to dzień ostatniej szansy:

Najwięcej wniosków złożono w miesiącach wakacyjnych i początkiem września. To ten czas, kiedy rodzice wspólnie z dziećmi kompletują niezbędne rzeczy do szkoły. Zdarzają się też osoby, które w późniejszym czasie starały się o te świadczenie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni listopada do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło 2500 wniosków o 300+ z naszego województwa. Jeśli ktoś jeszcze nie złożył takiego wniosku, pozostało mu tylko kilka godzin na to, by to zrobić

– przypominała rodzicom Beata Kopczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023