Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeszcze więcej za śmieci?

Facebook Twitter

Będzie jeszcze drożej? Wszystko na to wskazuje. Miasto szykuje częstochowianom kolejną podwyżkę opłat za śmieci, ale tylko dla mieszkańców domów wielorodzinnych.

fot. czestpchowa.pl

O ile mają stawki wzrosnąć? To sprawdził Marcin Piwnicki…

M.P.: Samorząd zaproponował, żeby mieszkańcy domów wielorodzinnych płacili za śmieci w zależności od ilości zużytej wody. Powodów podwyżki jest kilka…

Wzrosła opłata marszałkowska za każdą tonę, którą przetwarzamy na instalacji w Sobuczynie. Oprócz tego drożeje prąd. Warto tu zwrócić uwagę, że jako mieszkańcy Częstochowy rok do roku produkujemy odpadów coraz więcej.

M.P.: Wyliczał Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych. W propozycji uchwały, którą mają się zająć radni na jutrzejszej sesji jest mowa o przeliczniku wynoszącym aż 9,60 za metr sześcienny zużytej wody, co może oznaczać sporą podwyżkę. I tak na przykład jedna osoba, która płaci obecnie 29 złotych miesięcznie za odpady komunalne, zużywając średnio 4 metry sześcienne wody ma płacić od stycznia 38,40 zł. A pamiętajmy, że stawka może wzrosnąć- choć zużycie wody nie przekłada się produkcję śmieci.

 

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj