Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeszcze tylko miesiąc na zgłoszenia do konkursu Cyber-Foto

Facebook Twitter

To czas szczególnie trudny dla kultury, dlatego do aktywizacji na tym polu ponownie zachęca ROK. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie poleca fotografującym 24 Międzynarodowy Konkurs Fotokreacji „Cyber-Foto”. Wcześniej warto wiedzieć że można zgłaszać jedynie prace, które nie były wcześniej publikowane i nagradzane.

Na nadsyłanie zdjęć pozostał już tylko miesiąc:

Takim elementem, który ogranicza te prace jest tylko wyobraźnia autora. Autorzy stosują bardzo różne techniki, oczywiście korzystają z programów gotowych cyfrowych, ale jednak my nagradzamy prace, które są w pewnym sensie nowatorskie. Konkurs jest dostępny dla wszystkich fotografujących. Prace napływają głównie z Polski,oczywiście mamy również prace z zagranicy – z Litwy, Bułgarii, z Niemiec, ze Szwecji.

Jak mówi Sławomir Jodłowski – komisarz konkursu z częstochowskiego ROK-u atrakcji będzie sporo: to nie tylko nagrody, ale i planowana wystawa. Wystawie towarzyszyć ma specjalne seminarium poświęcone technologii cyfrowej. Ponieważ fotografie autorzy opracowują komputerowo w miejscu pracy, epidemia konkursowi nie jest straszna:

Taki konkursy, który w zasadzie wymaga pracy przy komputerze w domu, więc tutaj nie sądzę, żeby epidemia miała jakiś większy wpływ na ilość prac i ilość autorów, którzy nadeślą prace na konkurs. Główna nagroda to 2500 złotych. Ocena prac odbędzie się 8 kwietnia a na wystawę zapraszamy 7 maja do Galerii Art Foto Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Do udziału zachęcał Sławomir Jodłowski z Regionalnego Ośrodka Kultury.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj