Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa i powiat częstochowski od soboty w czerwonej strefie. Co się zmieni? Sprawdź nowe obostrzenia

Facebook Twitter

Częstochowa i powiat częstochowski w czerwonej strefie. Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać już od soboty (17.10). Z pewnymi wyjątkami..

fot. Anastasia Gepp/ Pixabay

W ogłoszonej w czwartek (15.10) liście powiatów objętych czerwoną strefą znalazły się aż 152 powiaty i 11 miast wojewódzkich – nie ma wśród nich Katowic. Są za to inne powiaty z naszego regionu: kłobucki, wieluński, pajęczański i radomszczański. Katarzyna Fica ma szczegóły…

Te wyjątki, to zakaz organizowania imprez okolicznościowych, tzn. wesel czy styp. Ten zakaz wchodzi w życie po weekendzie, od 19 października. A już od soboty (17.10.) obowiązuje- ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę. Podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2, w zgromadzeniach publicznych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 10 osób. W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej..

Tak. Restauracje, puby i wszystkie inne lokale gastronomiczne mogą być otwarte od 6:00 do 21:00, potem będzie możliwość zamówienia posiłków wyłącznie na wynos, zajęty może być też co drugi stolik. Ograniczenia także w transporcie publicznym – zajętych może być 50 %. miejsc siedzących lub 30 %. liczby wszystkich miejsc. Wszystkie sportowe wydarzenia mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności. W wydarzeniach kulturalnych maksymalnie 25 % miejsc zajętych przez publiczność. I jeszcze jedno ograniczenie, zawieszona zostaje działalność pływalni, aquaparków i siłowni. I baseny i park wodny w Częstochowie nie działają, tak więc nowe obostrzenie dotyczy jedynie siłowni.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj