Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jesteś na kwarantannie i nie masz co zrobić z psem?

Facebook Twitter

Ponad 7 tys. osób przebywa w tej chwili w kwarantannie. To dane dotyczące tylko Częstochowy i powiatu Częstochowskiego. Osoby z nałożoną kwarantanną przez 10 dni nie mogą wychodzić z domu. Pojawia się problem z czworonogami.

fot. LUM3N/ Pixabay

Jak znaleźć pomoc w wyprowadzaniu psa?

Wystarczy nas znaleźć w wyszukiwarce, pojawi się facebook – „Pies w koronie – grupa wsparcia”. 73 tysiące użytkowników na naszej grupie, codziennie od kilkunastu do kilkudziesięciu próśb o pomoc i pojawiający się nowi wolontariusze, których ciągle szukamy. Trzeba się otwierać na pomoc i później również się odwdzięczyć pomocą. Człowiek człowiekowi jest potrzebny, wielu ludzi kocha nasze zwierzaki i wielu ludzi nam pomoże. Musimy się otwierać, żeby też tę pomoc od kogoś dostać.

– mówi w Radiu Jura Jolanta Broda administratorka ogólnopolskiej inicjatywy „Pies w koronie”. Jeśli zatem jesteś na przymusowej kwarantannie lub poddajesz się samoizolacji, obawiasz się wyjść z domu, jesteś przeziębiony, chory, niepełnosprawny, masz małe dziecko i brak rąk do pomocy, ale masz psa lub inne zwierzątko – NIE BÓJ SIĘ POPROSIĆ O POMOC. Z takiej pomocy skorzystała też nasza słuchaczka Beata, właścicielka kundelka „Grubka”.

Najgorszym takim momentem było co ja zrobię z moim ukochanym psem, bo jednak chleb czy ziemniaki to zawsze podrzuci jakiś sąsiad a tutaj jest zobowiązanie trzy spacery dziennie minimum i właśnie polecono mi tę grupę i napisałam, i w przeciągu godziny miałam już mnóstwo wiadomości od ludzi z całej Częstochowy. W przeciągu godziny mój pies był już nawet na spacerze. Bardzo dziękuję Kindze, która się odezwała, okazała się moją sąsiadką i wychodzi do końca mojej izolacji trzy razy dziennie z pieskiem także polecam ogromnie tę grupę, wspaniali ludzie.

Link do grupy:

https://www.facebook.com/groups/654422091958462

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj