Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest zielone światło na sprzedaż części Skweru Solidarności. To kontrowersyjna decyzja radnych

Facebook Twitter

Częstochowscy radni zdecydowali o sprzedaży części Skweru Solidarności. Chodzi o działkę zlokalizowaną nieopodal parkingu przy Kopernika i budynku poczty.

Nabywczynią potencjalną działki ma być właścicielka restauracji działającej przy skwerze, która dzierżawi teren od około 30 lat. Po decyzji radnych, kobieta będzie mogła kupić teren pod swój biznes bez przetargu. Pomysł ten skrytykowali radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy podczas sesji głosowali przeciwko sprzedaży i samej uchwale w tej formie. Po pierwsze przekonywali, że nabywczyni próbowała dostać się kiedyś do rady miasta z listy rządzących Częstochową, a transakcja ma zostać przeprowadzona w trybie bezprzetargowym, a to może budzić dodatkowe kontrowersje. Po drugie mają obawy, iż szykowana przez kobietę inwestycja zburzy ład architektoniczny w tej części śródmieścia. W najbliższych dniach dowiemy się, czy potencjalna właścicielka zdecydowała się na zakup terenu.

Dodajmy, że Rada Miasta zgodziła się na sprzedaż części tego terenu podczas ostatniej sesji przy 17 głosach za, 8 przeciw i 3 wstrzymujących.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj