Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest szansa, że piłkarze Skry Częstochowa swoje mecze będą mogli rozgrywać na „Lorecie”

Facebook Twitter

Jest dobra informacja dla kibiców Skry Częstochowa. Wszystko na to wskazuje, że już niebawem Skrzacy ponownie będą mogli rozgrywać swoje domowe mecze na murawie przy ul. Loretańskiej. Klub otrzymał wsparcie finansowe na realizację wymaganych przez PZPN zmian na swoim stadionie.

fot. facebook.com/SKRA.Czestochowa

W poprzednim sezonie piłkarze Jakuba Dziółki swoje domowe mecze rozgrywali na stadionach swoich rywali, a pod koniec rozgrywek na boisku w Bełchatowie. W Bełchatowie zresztą Skra będzie rozgrywać swoje mecze w roli gospodarza także na początku nowego sezonu, ale to niebawem może się zmienić. Aby jednak Skrzacy wrócili na popularną „Loretę” wcześniej muszą przebudować budynek klubowy – co już zresztą ma miejsce, ale też wymienić nawierzchnię murawy. I właśnie na to drugie zadanie znalazły się teraz pieniądze. Klub poinformował, że przyznano Skrze środki z trzeciej edycji PGR Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzięki temu będzie można wymienić murawę na certyfikowaną, podgrzewaną płytę a także zmodernizować oświetlenie. Runda jesienna zatem jeszcze w Bełchatowie, ale całkiem możliwe, że na wiosnę Skrzacy zagrają już u siebie przed własną publicznością.

Skra, jako beniaminek 1ligowych rozgrywek zakończyła poprzedni sezon na bardzo dobrej 13 pozycji. Jak będzie tym razem? Inauguracja rozgrywek już dzisiaj (15.07). Na początek o ligowe punkty podopieczni Jakuba Dziółki powalczą w Chorzowie z tamtejszym Ruchem. Początek o 20:30.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024