Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest śledztwo prokuratury w sprawie zorganizowanej imprezy w jednym z klubów w Częstochowie

Facebook Twitter

Mimo obowiązywania ograniczeń w czasie pandemii, w dyskotece w centrum Częstochowy, na zamkniętej imprezie bawił się tłum gości.

Jak ustaliła policja, na parkiecie mogło znajdować się nawet 1000 osób. Teraz przy udziale mundurowych i częstochowskiego Sanepidu, śledztwo wszczęła prokuratura…

W sprawie wprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, miało polegać na zorganizowaniu przez jeden z klubów nocnych w Częstochowie imprezy dla około 100 osób w czasie trwania epidemii koronawirusa. 10 października policja zabezpieczyła zapisy monitoringu, ustaliła tożsamość części uczestników. Planowane są przesłuchania personelu klubu, jak również uczestników tej imprezy. 

– informował nas rzecznik Prokuratury Okręgowej – Tomasz Ozimek. Na razie to śledztwo w którym nikt nie usłyszał zarzutów, ale niewykluczone, że odpowiedzialność karna czeka właściciela lokalu, gdzie trwała zabawa…

Te postępowanie jest prowadzone w sprawie, na chwilę obecną żadnej osobie nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstwa. Czynności śledcze w tej sprawie będą zmierzały do ustalenia osób odpowiedzialnych za zorganizowanie tej imprezy. Prowadzone będą również wspólnie z sanepidem czynności zmierzające do ustalenia, czy któryś z uczestników tej imprezy był zakażony koronawirusem. 

– dodaje prokurator Tomasz Ozimek. Przypomnijmy, w lokalu 10 października w trakcie dyskoteki interweniowała policja, po anonimowym telefonie w sprawie łamania rządowych obostrzeń dotyczących pandemii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj