Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest reakcja Jasnej Góry na słowa prezydenta Matyjaszczyka

Facebook Twitter

Po apelu prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka o powstrzymanie się w tym roku od masowego pieszego pielgrzymowania do Częstochowy, mamy reakcję Jasnej Góry.

Ojcowie Paulini zapraszają pielgrzymów do Sanktuarium, ale przypominają o konieczności przestrzegania przepisów sanitarnych obowiązujących w dobie koronawirusa.

– mówi o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Paulini i częstochowska policja w specjalnym spocie przypominają o konieczności przestrzegania przepisów sanitarnych . Przede wszystkim należy utrzymywać dystans społeczny czyli odległość dwóch metrów od siebie, należy też używać maseczek. Dystrybutory płynu odkażającego znajdują się w wielu punktach na Jasnej Górze. Regularnie prowadzona jest tam także dezynfekcja.. ale już wiadomo, że w tym roku wiele pielgrzymek nie odbędzie się. Odwołane zostały m.in piesze pielgrzymki idące na Jasną Górę z Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony oraz tzw. Pielgrzymka Góralska. Paulini zapraszają indywidualnych pielgrzymów ..

– dodaje o. Samuel Pacholski. W ostatnich dniach nie pieszo, a autokarem na Jasną Górę przybyli m.in. pielgrzymi z Rudy Śląskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj