Archidiecezja częstochowska zabrała głos ws. zatrzymanego księdza. Duchowny jest podejrzany o przestępstwa seksualne
Sprawę ujawniła gazeta " Wyborcza". Wg jej dziennikarzy wieloletni katecheta z parafii na Tysiącleciu, miał wykorzystywać uczennicę, która nie ukończyła 15 lat. Kontakty miał z nią utrzymywać także gdy była starsza. Duchowny został przeniesiony do parafii w Niegowej. Tam został zatrzymany w związku z zarzutami a w miniony piątek (19.08.) Sąd Okręgowy w Częstochowie podjął decyzje o jego tymczasowym aresztowaniu.
Oświadczenie w sprawie zatrzymania duchownego Archidiecezji Częstochowskiej
Częstochowa, 24 sierpnia 2022 r.
OŚWIADCZENIE
W dniu 5 sierpnia br., na polecenie Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, został zatrzymany ks. S. Ś., duchowny Archidiecezji Częstochowskiej. Przedstawione mu zarzuty są obecnie weryfikowane przez organy ścigania. Archidiecezja Częstochowska współpracuje z Policją i Prokuraturą w celu wyjaśnienia sprawy.
Dopiero 23 sierpnia br. Arcybiskup Metropolita Częstochowski został oficjalnie powiadomiony o fakcie aresztowania oraz charakterze postawionych zarzutów, wobec czego wszczęto także wstępne dochodzenie kanoniczne, a duchowny został odwołany z obecnej placówki.
Trzeba podkreślić, że dotychczas do Kurii Metropolitalnej w Częstochowie nie wpływały żadne skargi lub doniesienia o niewłaściwej postawie lub czynach, jakich miałby się dopuścić duchowny, niemniej prosimy osoby posiadające informacje o takich faktach, by poinformowały o tym właściwe służby.
ks. Mariusz Bakalarz
rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskie
Zobacz także:
Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!