Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Jest nowy dzierżawca częstochowskiej huty

Jest nowy dzierżawca Huty Częstochowa, nadal też trwa procedura przetargowa. Na razie nie udało się jednak sprzedać zakładu. Tymczasem syndyk wyznaczył nowego dzierżawcę.

Szacowany czas czytania: 00:46

Więcej wie Mariusz Osyra…

Nowa umowa jest podpisana i już obowiązuje. Poprzedni dzierżawca zdaniem syndyka nie wypełnił założeń produkcyjnych i wstrzymał dostawy stali, tym samym umowa z Sunningwell została wypowiedziana. Niestety na postojowe trafiło 1200 zatrudnionych w upadłej hucie pracowników. Nowa umowa dzierżawna jest jednak czasowa, ma obowiązywać tylko do końca lipca przyszłego roku. Jak informuje częstochowski sąd, wyznaczony syndyk ma ciągle za zadanie doprowadzić do wiążącej sprzedaży. Dotychczasowe ogłaszane przetargi nie zostały rozstrzygnięte, mimo inwestorów potencjalnie zainteresowanych i sukcesywnego spadku ceny za firmę, nikt nie wpłacił wadium i procedurę trzeba było rozpoczynać od nowa. Ostatnie ogłoszenie obowiązuje i sprzedaż nadal jest możliwa. Do pracowników dotarły też sygnały, że dzięki nowej dzierżawie, być może w styczniu uda się uruchomić produkcję. Huta Częstochowa nie wytwarza stali od października.

 

REKLAMA