Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest kolejne zwycięstwo siatkarzy drugoligowego Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

Facebook Twitter

O wygraną łatwo jednak nie było. Biało-zieloni w sobotę (23.01.)dopiero po pięciosetowym boju pokonali we własnej hali TKS Tychy. Wygrana to duży krok w kierunku awansu do rundy play-off.

AZS, fot. Patryk Kowalski

„Jestem dumny z całej drużyny” – mówił po meczu Damian Zygmunt środkowy AZS-u:

Przede wszystkim na początku chciałbym pogratulować całej drużynie, bo naprawdę dzisiaj pokazaliśmy charakter. W tym pierwsze secie zespół z Tychów – jeśli można tak powiedzieć – trochę po nas przejechał, kopnęli strasznie zagrywką, ale wyszliśmy do 2. seta w pełni zmobilizowani, pełni walki. Chcieliśmy się troszkę też odbudować po tej wpadce z Będzinem. Nie ukrywam, że siedziało nam to trochę w głowach, dlatego bardzo się cieszę, że pokazaliśmy dzisiaj ten charakter. Przegrywaliśmy 2:1. Mogliśmy wygrać tego 3 seta tak naprawdę, także fajnie, że doprowadziliśmy do Tie-breaka a w tie-breaku nie daliśmy już szans zespołowi z Tychów. Zagraliśmy jak prawdziwa drużyna, także jestem z całej drużyny dumny.

– najlepszym zawodnikiem spotkania został atakujący Mikołaj Sarnecki, nowy nabytek AZS-u Częstochowa.

Cieszę się naprawdę. Wygraliśmy. Szkoda, bo mogliśmy wygrać za 3 pkt, ale cieszmy się z tego, co jest. Jestem bardzo zadowolony. Szukaliśmy szóstki, która podoła temu zadaniu, i która podoła temu spotkaniu. Cieszę się, że dwóch młodych przyjmujących zagrało, jestem bardzo z nich dumny. Bardzo fajnie, że zagraliśmy razem jako drużyna i wygraliśmy. Oczywiście są elementy, nad którymi muszę cały czas pracować. To nie jest to, że mam ileś tam lat i po prostu juz wszystko wiem. Muszę trenować, muszę pracować jak każdy zawodnik. Nad paroma elementami muszę jeszcze popracować, zgrać się z chłopakami, bo wiadomo nowy zespół – trzeba nawyki z rozgrywającym złapać, żeby to wszystko szło w ciemno. Mamy jeszcze trochę grania przed sobą, mam nadzieję, że będziemy grać do maja. Nie wiem, kiedy jest ten turniej finałowy.

Częstochowianie sobotnim zwycięstwem zbliżyli się do rundy play-off, utrzymując się na trzecim miejscu w tabeli. Przed Eco-Team AZS-em Stoelzle Częstochowa w najbliższych tygodniach trudne wyzwania – starcia z liderem i wiceliderem rozgrywek.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : TKS Tychy 3:2 (14:25, 25:19, 25:27, 25:17, 15:8)

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022