Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest dostępny najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Śląsk nadal z największą liczbą zachorowań

Facebook Twitter

150 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Aż 78 - tylko na Śląsku. Niestety, są też kolejne ofiary. 7 osób z naszego województwa zmarło. Liczba chorych, którzy przegrali walkę z Covid 19 to już 224.

78 kolejnych zakażeń koronawirusem w województwie śląskim – to dane z wojewódzkiego sanepidu opublikowane przed południem. W tej grupie jest dwoje mieszkańców Częstochowy – to młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku, nastolatek z powiatu lublinieckiego oraz mieszkaniec powiatu myszkowskiego w średnim wieku.
Łącznie mamy 8635 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie ślaskim. Na szczęście szybko przybywa tzw. ozdrowieńców. To już 2020 osób.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 9 769
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 335
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 11 074
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 8 635
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 2020
– liczba zgonów / ostatni raport – 224

W województwie śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 68-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego i 62-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego, w szpitalu w Tychach zmarły: 78-letnia kobieta z Mysłowic i 78-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego, w szpitalu w Zawierciu zmarł 89-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego, w szpitalu w Cieszynie zmarła 86-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego, w szpitalu w Tarnowskich Górach zmarł 78-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj