Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest akt oskarżenia w sprawie pościgu, jaki miał miejsce pod koniec maja br. w Częstochowie

Facebook Twitter

Jest akt oskarżenia w sprawie policyjnego pościgu na ulicach Częstochowy, do którego doszło na początku maja. Zarzuty usłyszał Kamil M. Mężczyzna odpowie m.in. za ucieczkę przed policją, czynną napaść na policjantów oraz zniszczenia radiowozów.

Przypomnijmy do zdarzenia doszło w nocy z 7/8 maja na ulicy Sobieskiego. To tam policyjny patrol zauważył osobówkę, która poruszała się w podejrzany sposób, zmieniając tempo jazdy i przekraczając linie ciągłe. O szczegółach sprawy mówił rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek:

Kierujący pojazdem, którym okazał się 26-letni Kamil M., po wyjściu z pojazdu podjął próbę ucieczki pieszo przed policjantami. Jednakże został zatrzymany i obezwładniony. W trakcie tego postępowania stwierdzono, że w dniu zdarzenia Kamil M. znajdował się w stanie po użyciu substancji w postaci tzw. dopalacza. Ponadto oszacowano wartość szkód spowodowanych w radiowozach na kwotę około 85 tys. złotych. 

Zarzuty stawiane oskarżonemu są poważne:

W śledztwie prokurator przedstawił Kamilowi M. zarzut czynnej napaści na policjantów, spowodowania u nich obrażeń w postaci stłuczeń różnych części ciała, zniszczenia radiowozów oraz ucieczki przed pościgiem prowadzonym przez policję. Przesłuchany przez prokuratora Kamil M. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Zarzucane oskarżonemu przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat. Na wniosek prokuratora w śledztwie sąd zastosował wobec Kamila M. tymczasowe aresztowanie, które jest utrzymywane do chwili obecnej

– mówił rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021