Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeśli jesteś mieszkańcem gminy Olsztyn, nadal masz szansę na sporą dotację do eko-inwestycji

Facebook Twitter

Ruszył nabór uzupełniający do projektu „Zielona Jura”. Środki pochodzą z Unii Europejskiej, a m.in. mieszkańcy blisko 500 domów w gminie Olsztyn, Przyrów i Dąbrowa Zielona będą mogli skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę, kolektory słoneczne, piece oraz pompy do ciepłej wody.

fot. Pixabay

Mieszkańcy Jury już kilka lat temu składali wnioski o dotacje na montaż odnawialnych źródeł energii, teraz przyszedł czas na realizację ekologicznych inwestycji. Podczęstochowskie gminy wyczekiwały na ostateczny finał konkursu ponieważ we wcześniejszym etapie dostały się tylko na listę rezerwową, ale szczęśliwe dla nich sytuacja uległa zmianie. Dofinansowanie w gminie Olsztyn wynosić będzie 85 % kwoty netto, mieszkaniec musi pokryć 15 % wkładu własnego i 8% VAT od całej instalacji. Realizacja inwestycji zakończy się wiosną 2023 r. Jednak, aby Jura była jeszcze bardziej eko, trzeba wybrać firmę, która to wykonana. Zostanie ona wybrana drogą przetargu.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach mechanizmu REACT- EU.
Regulamin i ankieta dostępne TUTAJ.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024