Odkryj Secret Garden, poznaj Indie i Nepal. Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wystawy
Rzeźba, malarstwo, fotografia, rysunek, muzyka, poezja - a wszystko to w jeden wieczór. Ten piątek (20.07.) w Miejskiej Galerii Sztuki będzie obfitował w kulturalne wydarzenia. Zaplanowano aż dwa wernisaże, oba rozpoczną się o godzinie 18.00.
- SECRET GARDEN
Agnieszka Mitura-Bagińska – rzeźba
Wystawa będzie czynna do 26 sierpnia 2012r. w Sali Śląskiej
Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Autorka rzeźb, rysunków, ceramiki i obrazów, choć jej domeną pozostają rzeźby – obiekty. Tworzone z materiałów naturalnych (drewno, wiklinowe witki, kora) oddają poczucie związku człowieka z Ziemią jako miejscem, w którym żyje. Jak deklaruje sama artystka: Cykl Secret Garden to kolejna po Nasionach realizacja na wskroś „floralna”. Nasiona były rodzajem medytacji nad „początkiem”, w którym pęknięcia i destrukcje są momentem ożywczej transformacji – Secret Garden stanowi efekt tego procesu – po długim czasie pielęgnacji Ogrodnik jest gotów zaprosić do Ogrodu… Ogród ten to nie miejsce ucieczki, separacji od świata. Ogród ten już jest – w tej chwili – czekając, aby go zobaczyć pełny i tajemniczy…
- Indie, Nepal – w pięciu elementach
Elżbieta Ledecka, Lech Ledecki, Antoni Nowotarski, Lech Nowotarski, Zuzanna Abrysowska – Luty – malarstwo, rysunek, fotografia, muzyka, poezja
Wystawa będzie czynna od 21 lipca do 26 sierpnia 2012r. – Sala Poplenerowa, Antresola
Projekt artystyczny stworzony przez dwoje znanych i cenionych częstochowskich artystów plastyków – Elżbietę Ledecką i Lecha Ledeckiego, z udziałem innych twórców związanych z Częstochową: Antoniego Nowotarskiego, Lecha Nowotarskiego oraz Zuzanny Abrysowskiej – Luty. Ta multimedialna i interdyscyplinarna wystawa powstała z inspiracji niezwykłą kulturą i przyrodą Indii i Nepalu. Na wystawę składają się obrazy olejne Elżbiety i Lecha Ledeckich, fotografie Lecha Nowotarskiego i Lecha Ledeckiego, dokumentalny film artystyczny z muzyką hinduską i nepalską, oraz impresyjne wiersze Zuzanny Abrysowskiej – Luty. Całości dopełnia powstały przed trzydziestu laty szkicownik podróżny nieżyjącego już architekta Antoniego Nowotarskiego – 20 rysunków i szkiców oglądanych miejsc. Wykonane po latach zdjęcia bratanka, Lecha Nowotarskiego, są współczesną, fotograficzną wersją tamtego szkicownika.