Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeden hybrydowy autobus już po przeróbkach za 400 tys. złotych. Na parkingu MPK czeka jeszcze ich kilkadziesiąt

Facebook Twitter

Jeden egzemplarz częstochowskiego autobusu hybrydowego jest już po przeróbce i zaczyna testy na ulicach miasta. Pojazd przeszedł modyfikację napędu dzięki współpracy MPK z firmą Autosan z Sanoka.

Zmodernizowany pojazd ma być cichszy, bezpieczniejszy, a przede wszystkim ma spełniać normy ekologiczne, co było jednym z elementów umowy zawartej parę lat temu z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska.

Mówił Eugeniusz Szymonik – prezes zarządu firmy Autosan. Częstochowskie MPK parę lat temu otrzymało od Narodowego Funduszu Ochrony środowiska niemal 66 milionów złotych na zakup 40 pojazdów hybrydowych. Jednak tego typu autobusami nie nacieszyliśmy się zbyt długo. Pojazd spłonął na trasie, a w konsekwencji pozostałe wycofano z użytku. Ich naprawienie nie było możliwe, bo producent firmy zbankrutował.

Mówił Mariusz Sikora – prezes częstochowskiego MPK. Koszt naprawy jednej hybrydy to ponad 400 tys. zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a MPK dojdzie do porozumienia z NFOŚiGW, Autosan ma zająć się przeróbkami kolejnych pojazdów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj