Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jason Rheinberg w Częstochowie: „Pełne poparcie Wielkiej Brytanii dla Polski w sprawie kryzysu migracyjnego”

Facebook Twitter

Uniwersytet im. Jana Długosza nawiąże współpracę z brytyjskimi uczelniami- to pokłosie wizyty zastępcy szefa misji w ambasadzie brytyjskiej Jasona Rheinberga w Częstochowie.

Dyplomata spotkał się we wtorek (16.11) m.in. z rektorem UJD prof. Anną Wypych- Gawrońską. Rozmawiano m.in. o projekcie Horyzonty 2020 i planowanej wymianie studentów:

Dla uniwersytetu to przede wszystkim możliwość dalszej współpracy z uczelniami i badaczami z Wielkiej Brytanii. Udało mi się przedstawić Panu Ambasadorowi dotychczasową współpracę, która naprawdę ma wymiar wyjątkowy m.in. jest to współpraca z uczelnią Glasgow Caledonian University, w ramach Horyzont 2020 prowadzimy projekt w zakresie nauk prawnych, ale też bardzo ważna z punktu widzenia naszych studentów jest wymiana, także z punktu widzenia pracowników naukowych. Takie działania będą mogły być również prowadzone dzięki pomocy Pana Ambasadora, dzięki nawiązywaniu kolejnych kontaktów.

Naukowcy UJD będą koordynować w raz brytyjskimi uczelniami jeden z ważnych projektów naukowych:

To jest projekt, który dotyczy kwestii przemocy jako zjawiska społecznego, przeciwdziałania tej przemocy i próby tworzenia regulacji prawnych, które będą ułatwiały. Także projekt o nieprawdopodobnie ważnym kontekście, nawet w sytuacji aktualnej politycznej.

Jason Rheinberg wyraził pełne poparcie Wielkiej Brytanii dla Polski w sprawie kryzysu migracyjnego:

To dla nas bardzo ważne w ambasadzie, aby reprezentować całą Wielką Brytanie w Polsce. Chcemy się spotykać i rozmawiać, aby zrozumieć ludzi z całego w kraju. Dlatego w ostatnich dniach przebywałem na Śląsku, byłem w Katowicach oraz regionie, no i teraz przybyłem do Częstochowy. Spotkałem się z naukowcami, nauczycielami, politykami czy biznesmenami. Na końcu odwiedzę Jasną Górę, żeby okazać należyty szacunek temu miejscu.

– mówił zastępca ambasadora Wielkiej Brytanii Jason Rheinberg. Dyplomata przyjechał do Częstochowy na zaproszenie senatora Ryszarda Majera.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023