Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jasnogórska Szkoła Muzyczna otwiera swoje drzwi dla nowych uczniów

Facebook Twitter

Zarówno młodych, którzy od początku edukacji chcą kształcić swoje umiejętności gry na instrumentach, jak i osób, które łączą już artystyczne przygotowanie z nauką, a teraz szukają szkoły średniej.

Jasnogórska Szkoła Muzyczna otwiera swoje drzwi dla nowych uczniów

Dzień Otwartych drzwi to w tym roku potrwa dwa dni

W czwartek i piątek (20-21.04.) szkoła z al. Jana Pawła II zaprasza do siebie uczniów wraz z rodzicami.

Marta Porębińska: Od godziny 17 do 19 zapraszamy chętnych do naszej szkoły. Pozwolę sobie tutaj wspomnieć, że nie tylko szkoły muzycznej pierwszego stopnia, ale również szkoły muzycznej drugiego stopnia, czyli młodzież. Tych młodych ludzi, którzy niedługo już będą pisali egzamin ósmoklasisty, będą wybierali szkołę średnią. U nas również jest możliwość takiej edukacji. Będzie można zapoznać się z ofertą naszej szkoły i zobaczyć jak wygląda nauka i już nawet czegoś się dowiedzieć. W sobotę w godzinach porannych od godziny 10 do 13 zapraszamy na piknik rodzinny. Będzie dużo atrakcji. Myślę, że warto do nas przyjść.

– jak mówi Marta Porębińska, wicedyrektor szkoły, rodzice dzieci najczęściej pytają: czy obok przedmiotów muzycznych uczniowie znajdą w planie zajęć wszystkie pozostałe przedmioty? Również czy szkoła przygotuje ich odpowiednio do matury:

Marta Porębińska: Szkoła zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia są ogólnokształcące, to znaczy, że u nas jest realizowany obowiązek szkolnym. Zarówno w szkole podstawowej, jak i w szkole średniej. Uczeń, który przychodzi do pierwszej klasy kończy u nas naukę egzaminem w ósmej klasie. Jeżeli chodzi o szkołę drugiego stopnia, tutaj edukacja kończy się to maturą, więc wszystko jest tak jak w każdej szkole, ale dodatkowo mamy ten pion muzyczny, realizujemy pasje, rozwijamy też umiejętności muzyczne tych młodych ludzi. Wychodzimy również do tych osób, które jeszcze nie do końca są przekonani, że będą muzykami.

Jasnogórska Szkoła Muzyczna stawia na wartości

Szkoła kształci też umiejętności wokalne uczniów, a przy tym już nawet w nazwie odwołuje się do duchowych wartości, podkreśla dyrekcja.

Marta Porębińska: Jesteśmy szkołą jasnogórską, czyli te wartości chrześcijańskie, katolickie, patriotyczne są nam bardzo bliskie i stawiamy bardzo mocno na ukształtowanie tego młodego człowieka w takim duchu, takiego dużego patriotyzmu i zwracania uwagi na drugiego człowieka, empatii. Myślę, że to są te nasze największe atuty.

W czwartek i piątek po popołudniu Jasnogórska Szkoła Muzyczna zaprasza na tzw. Drzwi Otwarte, a w sobotę od godz. 10.00 na szkolny piknik. Zachęcała do udziału wicedyrektor szkoły Marta Porębińska. Więcej szczegółów znajdziecie też na www.jsm.edu.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024