Jakub Miśkowiak z awansem do finału IMP. Kacper Woryna będzie rezerwowym

W czwartek (09.06) rozegrano dwa półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu, w których startowali zawodnicy Eltrox Włókniarza Częstochowa. W turnieju w Krośnie startował Kacper Woryna i Bartłomiej Kowalski, w zawodach w Gnieźnie Jakub Miśkowiak i Bartosz Smektała. Awans do finału IMP, udało się wywalczyć tylko liderowi formacji młodzieżowej Włókniarza.

Miśkowiak zajął w swoim półfinale 5 miejsce, z dorobkiem 8 punktów. Turnieju do udanych nie zaliczy drugi z „biało – zielonych” Bartosz Smektała, który z dorobkiem 6 punktów zajął 12 pozycję. W zawodach triumfował Paweł Przedpełski (Apator Toruń), przed Piotrem Pawlickim (Unia Leszno) i Oskarem Fajferem (Start Gniezno). Do finału awansowali również Szymon Woźniak i Marcin Nowak. Niespodzianką było odpadnięcie Patryka Dudka.

W krośnieńskim półfinale tylko pozycję rezerwowego w finale wywalczył Kacper Woryna (7 miejsce, 8 pkt.). Fatalnie poszło Bartkowi Kowalskiemu, który nie zdołał ukończyć żadnego biegu (2 wykluczenia, 3 defekty) i zajął ostatnie miejsce. Zawody wygrał z kompletem punktów Janusz Kołodziej (Unia Leszno), przed Tobiaszem Musielakiem (Wilki Krosno) i Mateuszem Szczepaniakiem (Wilki Krosno). Awans wywalczyli jeszcze Grzegorz Walasek, Wiktor Lampart i Jarosław Hampel.

Finał rozegrany zostanie 11 lipca na torze w Lesznie.