Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jakub Jelonek powalczy o Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Facebook Twitter

Jest dobra informacja. Igrzyska olimpijskie w Tokio "odbędą się one niezależnie od tego, w jakim kierunku będzie rozwijała się pandemia koronawirusa"- poinformował komitet organizacyjny. I właśnie na ten temat rozmawialiśmy z częstochowianinem Jakubem Jelonkiem.

fot. Yazan Rihan/ Pixabay

Wielokrotny reprezentant polski w chodzie sportowym powalczy w marcu o kwalifikację olimpijską…

Mogą być różne restrykcje a być może ta ilość kibiców będzie ograniczona, ale jakiś procent będzie. Jeżeli miałoby być nawet bez kibiców to takie są czasy, więc do tego się trzeba jakoś przyzwyczaić. Trenujemy wszyscy tak jakby nie było żadnych zakłóceń. Udało się nawet zorganizować kilka obozów treningowych. Teraz przez ferie zimowe byłem w Portugalii, więc tam był solidny trening. Optymistycznie patrzę na cały sezon.

Jakub Jelonek ma na swoim koncie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie gdzie zajął 46 miejsce, a także w Rio de Janeiro, gdzie na metę dotarł 19. Igrzyska w Tokio mają rozpocząć się 23 lipca, pierwszy sprawdzian formy Jakuba Jelonka podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu…

Trenuję teraz dwa razy dziennie, więc to są treningi głównie pokonywanie kilometrów i do tego trening siłowy, trening wytrzymałości szybkościowej, już teraz przed zawodami halowymi, więc ja mam tak ułożone nawet na kilka tygodni do przodu całe treningi i to wszystko jest tam łącznie poukładane, więc i trening siłowy i takiej wytrzymałości cały czas rozwijam. Ja będę próbował robić kwalifikacje na 20 i na 50 km, i na obu tych dystansach będę chciał uzyskać kwalifikacje olimpijskią, więc do obu tych dystansów się przygotowuje.

Jakub Jelonek pracuje pod bacznym okiem trenerów Kamila Kalki, a także Czesława Lamcha.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj