Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jakie zasady obowiązują w żółtej strefie?

Facebook Twitter

Obowiązkowe maseczki na ulicach, poza parkiem czy lasem, mamy nosić je wszędzie. Takie zasady od soboty obowiązują w żółtych strefach epidemicznych.

Jak musimy zmienić swoje nawyki w mieście, informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu.

W restauracji, kawiarni czy ogródku klienci będą musieli zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca, w którym będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa musi mieć zakryte usta i nos przez cały czas. W strefie żółtej na jedną osobę nie może przypadać mniej niż 4 m kw. Wydarzenia kulturalne mogą się odbywać w pomieszczeniach pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej niż 25% miejsc, oczywiście przy obowiązku zakrywania ust i nosa. 

Obostrzenia wprowadzane są dla całej Polski, część z zasad jednak się nie zmienia…

Nie ma dodatkowych obostrzeń dotyczących transportu zbiorowego w strefie żółtej. Obecnie pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi 100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących nie zajętych. Nie zmienia się też nic dla klientów ani osób pracujących w salonach kosmetycznych, fryzjerskich. 

Przypominał rzecznik Urzędu Miasta – Włodzimierz Tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj