Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Jakie dane o zatrudnieniu spływają ze śląskich miast?

W poniższym artykule poznasz obecną sytuację na śląskim rynku pracy – wskaźniki bezrobocia, dominujące branże oraz prognozy rozwoju danego regionu. Jeżeli więc interesuje Cię, w jakiej branży najlepiej zatrudnić się w danym regionie, zapraszamy do lektury!

Dane o zatrudnieniu w śląskich miastach
fot. materiał nadesłany

Szacowany czas czytania: 02:26

Od zatrudnienia po bezrobocie – aktualne wskaźniki

Istnieje szybki sposób na to, by oględnie rozpoznać branże, w których można znaleźć zatrudnienie na Śląsku, na przykład poprzez spojrzenie na oferty pracy na GoWork.pl, gdzie znajdują się też opinie pracowników o pracodawcach. Jeżeli jednak interesuje Cię głębsza analiza i przyczyny obecnej koniunktury – znajdziesz ją poniżej.

Jeżeli chodzi o zatrudnienie, Śląsk odbiega nieco od reszty kraju, a eksperci uznają, że praca na Śląsku jest dużo bardziej stabilna, niż w innych częściach Polski. Może wiązać się to z faktem, że charakter pracy w tym regionie opiera się o długoterminowe umowy i zawody, które wymagają długiego przeszkolenia.

Jeżeli analizujemy rynek pracy, Śląsk jawi się następująco: śląskie miasta cechuje bezrobocie na poziomie 4,5%, co stanowi nieco niższą wartość, niż w innych regionach. Jak wskazują dane, zatrudnienie jest średnio poszukiwane przez około 6 miesięcy, co również stawia region na wyższym poziomie, niż resztę kraju.

Dominujące branże i trendy

Jeżeli chodzi o branże Śląsk może pochwalić się wysokim wskaźnikiem zatrudnienia wśród specjalistów IT, inżynierów produkcji, techników serwisowych oraz pracowników obsługi klienta. Katowice, Gliwice czy Sosnowiec poszukują tego typu specjalistów, więc rynek pracy ciągle poszerza.

Oferty pracy w tym regionie stanowią duży odsetek wśród wszystkich innych miast Polski, co wskazuje na to, że Śląsk dynamicznie rozwija się gospodarczo. Doświadczeni profesjonaliści są cenieni na rynku, a jeżeli interesuje Cię ekspercka praca Śląsk, może stanowić dobry kierunek do tego, by się przeprowadzić.

Prognozy i perspektywy

Stabilne zatrudnienie Śląsk ma na bardzo wysokim poziomie. Jeżeli chodzi o statystyki, zatrudnienie jest szybkie i opłacalne szczególnie dla wyspecjalizowanych ekspertów w branżach logistycznych, technologicznych i gospodarczych.

Śląskie miasta szukają i specjalistów, i menadżerów, ale są także otwarte na juniorskie stanowiska, dzięki czemu rynek pracy Śląsk ma na naprawdę zróżnicowanym poziomie.

Aktualne wyniki są dowodem na to, że region dynamicznie się rozwija, co dodatkowo pokazuje ilość osób przeprowadzających się na Śląsk w celu podjęcia pracy właśnie tam. Katowice czy Gliwice ciągle się powiększają, a rynek pracy Śląsk nadal ma na takim poziomie, że większość osób bardzo szybko znajduje zatrudnienie.

Prognozy skłaniają się w kierunku dalszego rozwoju i po spowolnieniu związanym z zamykaniem kopalni obecnie sytuacja wygląda już dużo lepiej. Warto sprawdzić aktualne oferty pracy na Śląsku i przemyśleć przeprowadzkę w ten region albo ewentualny dojazd z niedaleko położonych miast.

Niskie bezrobocie Śląsk utrzymuje na podobnym poziomie już od kilku lat, co napawa niemałą nadzieją. Trzymamy kciuki za znalezienie odpowiedniego zatrudnienia i satysfakcjonującej, rozwijającej pracy w Twoim ulubionym sektorze!

oferty pracy na Śląsku
fot. materiał nadesłany

Artykuł sponsorowany

REKLAMA