Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jakie będą konsekwencje kryzysu energetycznego dla samorządu?

Facebook Twitter

Pyta w tej sprawie częstochowska radna – Małgorzata Iżyńska. Jako samorządowiec złożyła w tej sprawie interpelację na ręce Prezydenta Częstochowy.

fot. pixabay.com / Pexels

Podkreśla drastyczne wzrosty wydatków na media oraz pyta w tym kontekście, jak mogą w tej trudnej sytuacji działać jednostki miejskie, w tym np. instytucje kultury.

Małgorzata Iżyńska: Jak będą działały wszystkie instytucje i jednostki miejskie w dobie drastycznych podwyżek wszystkich mediów: gazu, energii elektrycznej, różnego rodzaju opału, które zapowiedział rząd, ponieważ różne instytucje korzystają z różnych źródeł. Jak zabezpieczona będzie działalność Miejskiego Szpitala Zespolonego? Słyszymy w mediach jak szpitale zastanawiają się jak to będzie działało, skoro np. z rachunków w wysokości 2 mln złotych za prąd, trzeba będzie zapłacić znacznie więcej. To są nasze podatki.

– mówi częstochowska radna Małgorzata Iżyńska. Sprawa drastycznych podwyżek mediów była też przedmiotem dyskusji podczas sesji rady miasta:

Małgorzata Iżyńska: Każda gmina, nie tylko Częstochowa, już dziś zaczyna się mierzyć z kryzysem, brakiem zabezpieczenia w różnej materii. Mam obowiązek dbać o mieszkańców, ale też poinformować Państwa jak wyglądają te sprawy. Jak próbować wyjść z tych problemów, gdy cała Polska zrujnowana jest podwyżkami. Tak jak martwimy się o domowe budżety w każdej rodzinie, tak samo gmina musi płacić te same rachunki za media aby miasto mogło funkcjonować.

Radną martwi też los pacjentów szpitala miejskiego czy uczniów w szkołach. To powtarzające się pytania tej jesieni, mówi radna Małgorzata Iżyńska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024